Юридична надійність угоди, конфіденційність та зручність. Ми допоможемо вам уникнути ризиків, забезпечивши швидке і безпечне проставлення апостолів на документах. Обирайте професійну допомогу для вашого спокою та впевненості в майбутньому!
Апостиль (від фр. Apostille) – відповідний знак, який проставляється на офіційних документах установ некомерційного характеру і організацій країн-учасниць Гаазької конвенції про скасування вимог легалізації іноземних офіційних документів, підписаної 5 жовтня 1961, в Україні набрала чинності 22 січня 2003 року.
Апостиль проставляється в тій країні, де виданий документ.
Проставляється на офіційних документах: які видаються Міністерством юстиції, органами державної реєстрації актів цивільного стану, судами України (свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть, свідоцтво про шлюб, витяги, ухвали, рішення, вирок, постанова, судовий наказ) та які оформляються нотаріусами України (договір, довіреність, заява, свідоцтво, документи на яких засвідчено вірність копії/фотокопії документів, засвідчено вірність перекладу).
Для проставлення апостилю необхідно звернутися до нотаріуса (незалежно від місця видачі документа) та надати документ, що посвідчує особу та оригінал документа.
Термін проставлення апостилю- до 2 робочих днів-загальний, та до 20 робочих днів- у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитку печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану (у випадку відсутності відомостей про них у реєстрі та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності).
Апостиль на виписці з ЄДР проставляється нотаріусом лише у випадку, якщо виписка була сформована цим нотаріусом як державним реєстратором в результаті проведення реєстраційних дій.
Ні, не всі договори застави потребують нотаріального посвідчення. В Україні нотаріальне посвідчення обов’язкове для договорів застави нерухомого майна (згідно з Цивільним кодексом України). Для рухомого майна (крім транспортних засобів) нотаріальне посвідчення не є обов’язковим, якщо сторони не визначили інакше.
Вартість нотаріального посвідчення договору іпотеки або застави залежить від суми, зазначеної в договорі, та складності справи. Нотаріальні тарифи встановлюються відповідно до законодавства, проте орієнтовна вартість складає від 1% до 1,5% від суми заставного майна. Можливі додаткові витрати, пов’язані з перевіркою документів та державними зборами.
Для посвідчення договору іпотеки або застави зазвичай потрібні такі документи:
Процес посвідчення договору може зайняти від одного до трьох робочих днів, в залежності від складності справи та наявності всіх необхідних документів.