Юридична надійність складеного заповіту, конфіденційність та зручність. Ми допоможемо вам уникнути ризиків, забезпечивши швидке і безпечне посвідчення заповітій. Обирайте професійну допомогу для вашого спокою та впевненості!
Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Слід зазначити, що право на заповіт здійснюється лише особисто і не допускається через представника.
Особа, яка бажає скласти заповіт може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Винятком є категорія громадян, захищена законодавством, які мають право на спадкування незалежно від змісту складеного заповіту. Так, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).
Слід зазначити, що заповідач не може позбавити права на спадкування вищевказаних осіб, оскільки останні мають право на обов’язкову частку у спадщині.
При посвідченні заповіту нотаріус або інша уповноважена на посвідчення заповіту особа зобов’язані встановити особу заповідача, перевірити обсяг його дієздатності.
При посвідченні заповіту від заповідача не вимагається подання доказів, які підтверджують його право на майно, що заповідається. З метою складення заповіту зацікавлена особа має з’явитися до нотаріуса з оригіналом документу, який посвідчує його особу та довідкою про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Також, нотаріус наділений законодавством правом посвідчувати заповіт поза межами нотаріальної контори, але в межах свого нотаріального округу.
Розпорядження заповідача мають бути викладені ясно і чітко, з тим щоб не викликати сумнівів або суперечок після його смерті, та містити вказівку лише на те майно та майнові права, які підлягають спадкуванню.
Заповіт складається у письмовій формі, із зазначенням місця та часу його складення та має бути особисто підписаний заповідачем. Якщо особа не може особисто підписати заповіт, то такий заповіт підписується за дорученням заповідача та у його присутності іншою особою.
Посвідчення заповіту – від 2000 грн. Загальна вартість залежить від сукупності факторів, тому для точнішого розрахунку звертайтесь за консультацією та записуйтесь на візит. Отримати консультацію