Юридична надійність угоди, конфіденційність та зручність. Ми допоможемо вам уникнути ризиків, забезпечивши швидке і безпечне оформлення договорів іпотеки. Обирайте професійну допомогу для вашого спокою та впевненості в майбутньому!
Застава – це спосіб забезпечення зобов’язань, якщо інше не встановлено законом. Досить поширеним є застосування саме іпотеки. Під «іпотекою» розуміють заставу нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця або третьої особи та згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому Законом.
Заставодавцем при заставі майна може бути його власник (сам боржник чи третя особа – майновий поручитель), який має право відчужувати заставлене майно на підставах, передбачених законом, а також особа, якій власник в установленому порядку передав майно і право застави на це майно. Заставодержателем земельних ділянок сільськогосподарського призначення та прав на них (оренди, емфітевзису) можуть бути лише банки.
Предметом застави може бути будь-яке майно (зокрема річ, цінні папери, майнові права), що може бути відчужене заставодавцем і на яке може бути звернене стягнення, у тому числі майно, яке заставодавець набуде після виникнення застави (майбутній урожай, приплід худоби тощо).
Майно, що перебуває у спільній власності, може бути передано в заставу тільки за згодою всіх співвласників. Згода на передачу майна в іпотеку має бути нотаріально оформленою.
Передача в заставу/іпотеку цілого об’єкта, що належить кільком співвласникам, які зазначені у документі, що посвідчує право власності, здійснюється за умови підписання договору застави/іпотеки усіма учасниками спільної власності, які виступають як майнові поручителі заставодавця.
Передача в заставу/іпотеку цілого об’єкта, право у спільній власності на який належить кільком особам, які, проте, не всі вказані у документі, що посвідчує право власності, здійснюється за наявності письмової згоди всіх інших учасників спільної власності. Справжність підпису на заяві, якою надається згода на передачу майна в іпотеку, засвідчується нотаріально.
Майно, що перебуває у спільній частковій власності (частки, паї), може бути самостійним предметом застави за умови виділення його в натурі (земельної ділянки – на місцевості) та державної реєстрації права власності щодо виділеної частки як на окремий об’єкт нерухомості.
Предметом іпотечного договору можуть бути права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій).
Право оренди чи користування нерухомим майном, яке надає орендарю чи користувачу право будувати, володіти та відчужувати об’єкт нерухомого майна.
Іпотечні договори щодо прав на земельні ділянки: права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) – посвідчуються нотаріусом після ознайомлення з документами, що підтверджують ці права (договори оренди, емфітевзису, суперфіцію).
Якщо в іпотеку передається земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), включаючи об’єкти незавершеного будівництва, які належать іпотекодавцю на праві власності, така земельна ділянка підлягає передачі в іпотеку разом з цими будівлями (спорудами).
Ні, не всі договори застави потребують нотаріального посвідчення. В Україні нотаріальне посвідчення обов’язкове для договорів застави нерухомого майна (згідно з Цивільним кодексом України). Для рухомого майна (крім транспортних засобів) нотаріальне посвідчення не є обов’язковим, якщо сторони не визначили інакше.
Вартість нотаріального посвідчення договору іпотеки або застави – від 8000 грн. Крім того, є перелік обовʼязкових державних платежів. Загальна вартість та сума податків залежить від сукупності факторів, тому для точнішого розрахунку звертайтесь за консультацією та записуйтесь на візит. Отримати консультацію
Процес посвідчення договору іпотеки (застави) може зайняти від одного до трьох робочих днів, в залежності від складності справи та наявності всіх необхідних документів.