Нотаріальні діїПосвідчення фактів нотаріусом

Нотаріальне посвідчення факту

Юридична надійність угоди, конфіденційність та зручність. Ми допоможемо вам уникнути ризиків, забезпечивши швидке і безпечне посвідчення фактів. Обирайте професійну допомогу для вашого спокою та впевненості в майбутньому!

Посвідчення факту, що громадянин живий

Нотаріальні дії щодо посвідчення фактів вчиняються нотаріусом за усним зверненням особи, надання письмової заяви з проханням посвідчити той чи інший факт не вимагається. Під час вчинення таких нотаріальних дій нотаріус повинен встановити особу, що звернулася за вчиненням такої нотаріальної дії за загальними вимогами.

Факт, що громадянин є живий або перебуває у певному місці, може бути посвідчений будь-яким нотаріусом або консульською установою України.

Як правило, особа, факт знаходження в живих якої посвідчується нотаріусом, має особисто з’явитися до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса за адресою, що є його робочим місцем

Підтвердження факту перебування фізичної особи в певному місці

Підтвердженням є відповідне свідоцтво, яке видається нотаріусом з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. У свідоцтві про посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці зазначається точна адреса та час посвідчення вказаного факту.

Посвідчення факту часу пред’явлення документа

Нотаріус посвідчує час пред’явлення йому особою документа. На підтвердження цієї обставини нотаріус робить посвідчувальний напис на документі із зазначенням особи, яка його пред’явила. Посвідчення таких фактів відбувається за усним зверненням особи і не потребує від неї письмової заяви з проханням посвідчити той чи інший факт.

Посвідчення факту, що особа є виконавцем заповіту

А також, посвідчення факту, що фізична чи юридична особа є виконавцем заповіту. Призначення виконавця заповіту нотаріусом здійснюється за умови, що цього потребують інтереси спадкоємців, у випадках:

  • непризначення виконавця заповіту заповідачем;
  • відмови особи, призначеної заповідачем, від виконання заповіту;
  • усунення призначеної особи від виконання заповіту.

Повноваження виконавця заповіту базуються на заповіті та посвідчуються свідоцтвом, яке видається нотаріусом.

Контакти

ГРАФІК РОБОТИ
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Суб: 10:00 - 15:00
Неділя: вихідний

Часто Задавані Питання

В яких ситуаціях посвідчення факту є необхідним?

Ні, не всі договори застави потребують нотаріального посвідчення. В Україні нотаріальне посвідчення обов’язкове для договорів застави нерухомого майна (згідно з Цивільним кодексом України). Для рухомого майна (крім транспортних засобів) нотаріальне посвідчення не є обов’язковим, якщо сторони не визначили інакше.

Скільки коштує нотаріальне посвідчення факту?

Вартість нотаріального посвідчення договору іпотеки або застави залежить від суми, зазначеної в договорі, та складності справи. Нотаріальні тарифи встановлюються відповідно до законодавства, проте орієнтовна вартість складає від 1% до 1,5% від суми заставного майна. Можливі додаткові витрати, пов’язані з перевіркою документів та державними зборами.

Які документи потрібні для посвідчення фактів та скільки це займе часу?

Для посвідчення договору іпотеки або застави зазвичай потрібні такі документи:

  • Паспорт і код платника податків (ІПН) обох сторін договору.
  • Документи, що підтверджують право власності на предмет застави.
  • Оцінка вартості майна (особливо для нерухомості).
  • Заява про згоду другого з подружжя, якщо це необхідно.

Процес посвідчення договору може зайняти від одного до трьох робочих днів, в залежності від складності справи та наявності всіх необхідних документів.

ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС БЕРДНІК ЮЛІЯТелефонуйте пишіть або завітайте до офісу

Зворотній звʼязок