Юридична надійність угоди, конфіденційність та зручність. Ми допоможемо вам уникнути ризиків, забезпечивши швидку і безпечну реєстрацію речових прав та обтяжень. Обирайте професійну допомогу для вашого спокою та впевненості в майбутньому!
Державний реєстр прав – єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об’єкти та суб’єктів таких прав.
Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.
Державний реєстратор, уповноважена особа за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав формує та роздруковує заяву, на якій заявник (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній) проставляє власний підпис. Така заява долучається до документів, поданих для державної реєстрації прав.
Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії нотаріусом проводиться після завершення такої дії, за місцем знаходження обꞌєкта нерухомого майна та/або місцем реєстрації проживання однієї з сторін в межах відповідного нотаріального округу.
Досить поширеними є випадки, коли нерухоме майно не внесене до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, бо за певних обставин було набуте до 2013 року та початку функціонування даного реєстру.
Оскільки Законом не передбачено обов’язку та процедури перенесення БТІ відомостей про зареєстровані речові права, що відображені на паперових носіях, що зберігаються у них, до Державного реєстру прав, перенесення цих відомостей відбувається лише у разі звернення особи за реєстрацією, зокрема, права власності.
В такому випадку нотаріус може внести дане нерухоме майно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно присвоївши йому реєстраційний номер обꞌєкта нерухомого майна та надати номер запису про право власності, що в подальшому, при будь-якому відчуженню прав на це майно, полегшить цю процедуру.
Також, нотаріус уповноважений на державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно.
Державна реєстрація обтяжень речових прав на нерухоме майно проводиться державним реєстратором незалежно від місцезнаходження нерухомого майна. За результатами реєстрації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситься відповідний запис, а заявник отримує витяг з реєстру.
Ні, не всі договори застави потребують нотаріального посвідчення. В Україні нотаріальне посвідчення обов’язкове для договорів застави нерухомого майна (згідно з Цивільним кодексом України). Для рухомого майна (крім транспортних засобів) нотаріальне посвідчення не є обов’язковим, якщо сторони не визначили інакше.
Вартість нотаріального посвідчення договору іпотеки або застави залежить від суми, зазначеної в договорі, та складності справи. Нотаріальні тарифи встановлюються відповідно до законодавства, проте орієнтовна вартість складає від 1% до 1,5% від суми заставного майна. Можливі додаткові витрати, пов’язані з перевіркою документів та державними зборами.
Для посвідчення договору іпотеки або застави зазвичай потрібні такі документи:
Процес посвідчення договору може зайняти від одного до трьох робочих днів, в залежності від складності справи та наявності всіх необхідних документів.