Юридична надійність угоди, конфіденційність та зручність. Ми допоможемо вам уникнути ризиків, забезпечивши швидке і безпечне посвідчення договорів оренди. Обирайте професійну допомогу для вашого спокою та впевненості в майбутньому!
У яких випадках нотаріальне посвідчення договорів оренди є обов’язковим?
За договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.
Згідно з Цивільним кодексом України договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас зазначено, що правочин на вимогу однієї із сторін може бути завірений нотаріально.
Договір найму житла укладається на термін, встановлений договором. Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на п’ять років.
У деяких випадках нотаріальне посвідчення договорів є обов’язковим, це стосується договору оренди житла з викупом та якщо договір оренди укладається на термін від 3 років і більше.
Така угода передбачає, що одна сторона – підприємство-орендодавець передає другій стороні – фізичній особі (особі-орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря.
Стосовно державного та комунального майна незалежно від того чи укладені вони за результатами аукціону чи без нього на строк більше ніж п’ять років – такі договори оренди підлягають нотаріальному посвідченню.
Такі ж правила діють і на оренду транспортних засобів, у випадку, коли, принаймні, одна сторона являється фізичною особою – обовꞌязковим є нотаріальне посвідчення такого правочину.
Вартість нотаріального посвідчення договору оренди – від 5000 грн. Загальна вартість залежить від сукупності факторів, тому для точнішого розрахунку звертайтесь за консультацією та записуйтесь на візит. Отримати консультацію
Якщо майно набувалось/береться в оренду у шлюбі – паспорт та ідентифікаційний номер іншого з подружжя, свідоцтво про шлюб, згода другого з подружжя